Close

Konec videoher v čechách? Hitem je dřevěná vláčkodráha!

Konec videoher v čechách? Hitem je dřevěná vláčkodráha! Previous item Slevový poukaz 10% Next item Jsme noví a jsme tady pro...

Kolikrát jste si za poslední týden povzdychli nad dítkem, přilepeným k obrazovce počítače, displeji chytrého telefonu nebo ovladači Playstationu? A to ten váš raubíř ještě ani nechodí do školy. Jenomže dnešní děti si už přece s „normálními“ hračkami nehrají… nebo snad ano? Opak je naštěstí ještě pořád pravdou! Ač se to zdá neuvěřitelné, první příčku na pomyslném žebříčku nejoblíbenějších dětských hraček ani náhodou nedrží tablet nebo počítačová hra. Na výsluní se totiž už roky hřeje dřevěná vláčkodráha.

Nenechte se mýlit obyčejně znějícím názvem, tahle Popelka mezi hračkami je nejen úžasně kreativní a nadčasová, ale taky si už mnoho let omotává kolem prstu nejen malé konstruktéry a mašinfíry, ale taky bláznivé puberťáky, zapálené studenty stavitelství nebo rodiče a prarodiče napříč všemi kontinenty. Ptáte se co dělá tuhle zdánlivě nevýraznou hračku tak populární? Fantazie!
Ať už je člověku pět, deset, třicet nebo sedmdesát, pořád se chce tu a tam stát někým jiným, vymýšlet si, tvořit a zkoušet. Pokud neoplýváte zbytečnými miliardami, nejspíš svému dítku jen tak nepořídíte celé město i s plně funkční železniční dopravou. S dřevenou vláčkodráhou mu ale dáte šanci stvořit vlastní město podle jedinečného plánu tvořeného ze snů, dobrodružných představ a potřeb všech akčních hrdinů žijících v bujné fantazii vašeho malého stavitele.
A víte co? Už nikdy nebudete muset řešit, jaký tip dát babičce na dárek k Vánocům, stačí jen zjistit, jestli není třeba ve měste postavit nový most nebo zda by si současné nádraží nezasloužilo rekonstrukci. Tedy alespoň do doby, než se jednoho rána probudíte a zjistíte, že malý stavitelský nadšenec dorostl do věku, kdy chce spíše opravdické auto než dřevěný vlak… ale i potom si se svou starou vláčkodráhou bude chodit tajně hrát na půdu, vsaďte se.
Tvůrci dřevených vláčkodrah – k nezměrnému nadšení všech princezen a duhových víl – mysleli i na malé stavitelky a jejich lehce odlišný pohled na ideální princeznovský svět. Hravě tak seženete i vláčky růžové a levandulové, s kytičkami, princeznovské a dokonce i vílí. Vagony na převoz jednorožců jsou v jednání, doufejme, že to projde.

A pokud silně pochybujete, že by ten váš malý závislák odtrhnul oči od obrazovky a na vláčky ho ani ve snu neutáhnete, nezoufejte a využijte vášeň pro technologie ve prospěch váš i vašeho dítěte. Díky moderním technologiím lze některé vláčky ovládat i pomocí tabletu, díky kterému hra na strojvedoucího už nebude jen otázkou představivosti.

Takže až dočtete tenhle článek, užijte si pestrou nabídku na www.vlackarna.cz a objednejte si všechno, co nesmí ve vašem městě chybět – protože ano, tvořit budete chtě nechtě i vy, ba co víc, bude vás to ohromně bavit. Koleje, vláčky, mašinky, rozcestí, semafory, tunely, mosty, nádraží a zastávky. Než se nadějete, budete doma šílet ve stylu „staví celá rodina“ a pokud máte muže (ženu, bratra,otce…), který bezpečně pozná, za který konec se drží pilka na dřevo a neufikne si u tohohle kreativního počinu šest prstů, budete žasnout, jak rychle vaše město poroste a pokvete. Koneckonců, kvést může i doopravdy, nikdy není na škodu vyrobit si v městečku malý parčík a zasít si v něm třeba bazalkový prales nebo petrželkový háj. Úroda se časem sklidí, vy budete rádi, že děti baští zeleninku a děti budou zírat, kolik srandy se dá užít s „obyčejnou“ dřevěnou vláčkodráhou.

Tak dobru chuť… tedy chceme říct… pěknou zábavu!

iCreate design s.r.o. | IČO: 14217732 | DIČ: CZ14217732 | Výdejní místo: Lučina 1, 739 39, okr. Frýdek- Místek